Aké sú faktory, ktoré ovplyvňujú výkon tesnenia hydraulického ventilu?

Aké sú faktory, ktoré ovplyvňujú výkon tesnenia hydraulického ventilu?

Hlavnou príčinou poškodenia tesniaceho prvku sú nečistoty v pracovnej kvapaline. Tieto nečistoty sa frézujú medzi tesniacimi prvkami, aby spôsobili únik ventilu. Preto zahraničné krajiny navrhli zodpovedajúcu úroveň hydraulických komponentov, hydraulický ventil by sa mal používať s príslušnou presnosťou filtra. Domnievajú sa, že 5μM tesniace komponenty olejových čerpadiel, ak je presnosť filtra 3 / μm filter, môže byť životnosť porovnávaná s 10 uM nárastom 10-krát.

Ale hydraulický podporný ventil, pracovné prostredie je veľmi zlé. Na uhoľnej baníckej ploche, celková dĺžka potrubia viac ako 1000 metrov, konektor jack až na viac ako 4000, nádrž bez špeciálnych prachotesných zariadení. V emulzii je veľa plovoucích nečistôt, v stĺpcovom valci a v komore ventilov, čím sa ponechá viac uhlia, hydraulického ventilu a železa. Do cievky a sedla ventilu, pretože otváranie a zatváranie častejšie, vysoký prietok kvapaliny, tesnenie bude čoskoro zlyhať. Prax ukázala, že je veľmi ťažké znížiť nečistoty kontaminantov v hydraulickom systéme nosného systému. Predpokladá sa, že vysokotlakový filter bol použitý v emulznej pumpovacej stanici a na vstupe každého stánku bol pridaný malý filter. Ale v práci rýchlo zablokovaný, hydraulický ventil vytvorenie vysychanie.

Na druhej strane, s rozvojom technológie hydraulickej podpory. Použitie výkonu ventilu a životnosti ventilu navrhovaných vyšších požiadaviek. hydraulický ventil V súčasnosti sa životnosť ventilu meria celkovým prietokom emulzie prechádzajúcou skúšobným ventilom a počtom otváraní a zatvárania ventilov v podmienkach filtra s filtrom s veľkosťou ôk 120 a magnetickým filtrom. Ale v skutočnosti vnútorný typ testu a skutočné výsledky skutočného rozdielu medzi veľkou. Teraz mnoho krajín vo forme experimentálnych, zvýšených požiadaviek proti znečisteniu, niektoré v emulzii do vhodného uhlia a niektoré pridávajú mechanické nečistoty.

Na tento účel je potrebné použiť nový typ, schopnosť proti znečisteniu, hydraulický ventil vhodný pre podzemné pracovné podmienky tesnenia.