Správna voľba hydraulického ventilu

Správna voľba hydraulického ventilu

Pre akýkoľvek hydraulický systém správna voľba hydraulického ventilu prinesie správny dizajn hydraulického systému, vynikajúci výkon, jednoduchú inštaláciu, jednoduchú údržbu a zároveň zabezpečenie dôležitého stavu normálneho fungovania systému. Tu z niekoľkých aspektov vysvetliť, ako vybrať rozumný hydraulický ventil.

1. Všeobecná zásada voľby

Po prvé, podľa funkčných požiadaviek systému na určenie typu hydraulického ventilu. Pokúsiť sa vybrať štandardnú sériu generických produktov. V závislosti od skutočnej inštalácie si vyberte iné pripojenie, ako napríklad pripojenie do rúr alebo doštičiek. Potom podľa návrhu systému maximálneho pracovného tlaku na výber menovitého tlaku hydraulického ventilu podľa maximálneho prietoku cez hydraulický ventil, aby sa vybrali špecifikácie prietoku hydraulického ventilu. Ak by mal byť poistný ventil zvolený podľa maximálneho prietoku hydraulického čerpadla, prietokový ventil by mal byť zvolený podľa prietoku regulovaného slučkou. Minimálny ustálený prietok by mal byť menší ako minimálny ustálený prietok požadovaný rozsahom rýchlosti.

2. Voľba metódy inštalácie hydraulického ventilu

Inštalácia hydraulického ventilu na konštrukcii hydraulického zariadenia má rozhodujúci vplyv, takže podľa konkrétnych okolností si vybrať vhodnú inštaláciu. Všeobecne platí, že pri výbere metódy inštalácie hydraulického ventilu by mala byť založená na veľkosti vybraného hydraulického ventilu, zložitosti systému a vlastnostiach rozloženia. Niektoré vyššie popísané spôsoby inštalácie majú svoje vlastné charakteristiky. Závit pripojenie, vhodné pre systém je pomerne jednoduché, menej komponentov, miesto inštalácie je priestrannejšie príležitosti. Typ pripojenia dosky, vhodný pre systém, je zložitejší, viac komponentov, miesto inštalácie je kompaktnejšie príležitosti. Pripojovacia doska môže byť vyvŕtaná, aby komunikovala dráhu oleja, a inštalácia hydraulických komponentov na spojovacej doske môže znížiť spojenie medzi hydraulickými ventilmi a znížiť bod úniku, čo zjednodušuje inštaláciu a údržbu. Typ prírubového spojenia sa všeobecne používa pre ventily s veľkým priemerom.

3. Výber menovitého tlaku hydraulického ventilu

Menovitý tlak hydraulického ventilu je základnými parametrami výkonu hydraulického ventilu, označujúc hydraulický ventil s kapacitou veľkosti, označuje hydraulický ventil v menovitom pracovnom stave menovitého tlaku. Výber menovitého tlaku hydraulického ventilu by mal byť založený na tlakovom pracovnom tlaku hydraulického systému, aby sa zvolila zodpovedajúca úroveň tlaku hydraulického ventilu. Vo všeobecnosti by mala byť menovitá hodnota tlaku na hydraulickom ventile vyššia ako prevádzkový tlak systému.