Hydraulické ventilové teleso bežne používaného materiálu

Hydraulické teleso ventilu bežne používaný materiál

1. Šedá liatina

Šedá liatinová armatúra pre nízku cenu, širokú aplikáciu a aplikáciu v rôznych oblastiach priemyslu. Zvyčajne sa používajú v oblasti vody, pary, ropy a plynu ako médium a sú široko používané v chemickom, tlačiarenskom a farbivom, oleji, textilnom a mnohých iných priemyselných výrobkoch s malým alebo žiadnym účinkom na znečistenie železa.

Pri pracovnej teplote medzi -15 ~ 200 ° C je menovitý tlak PN ≤ 1,6 MPa teleso hydraulického ventilu s nízkym tlakom.

2. Kujná liatina z čierneho srdca

Pri pracovnej teplote medzi -15 ~ 300 ° C je menovitý tlak PN ≤ 2,5 MPa v hydraulickom ventile. Použiteľné médium na vodu, morskú vodu, plyn, čpavok a tak ďalej.

3. Tvárna liatina

Z tvárnej liatiny je druh liatiny, táto liatina, hrudky alebo sférický grafit, ktorý nahrádza sivú liatinu vo vločkovom grafite. Táto zmena vnútornej štruktúry kovu spôsobuje väčšiu mechanickosť než bežná šedá liatina a nepoškodzuje ostatné vlastnosti. Preto je teleso hydraulického ventilu vyrobené z tvárnej liatiny väčším tlakom ako teleso hydraulického ventilu vyrobené zo šedej liatiny. Pri pracovnej teplote medzi -30 ~ 350 ℃ je menovitý tlak PN ≤ 4,0 MPa v nízkotlakovom hydraulickom ventilovom telese.

Použiteľné médium na vodu, morskú vodu, vodnú paru, vzduch, plyn, olej a tak ďalej.

4. Uhlíková oceľ

(WCA, WCB, WCC) bola pôvodne vyvinutá na výrobu liatej ocele, aby spĺňala potreby výroby nad rámec kapacity liatinových ventilov a bronzových ventilov. Avšak vzhľadom na celkovú účinnosť ventilu z uhlíkovej ocele je dobré a tepelnou rozťažnosťou, nárazovým zaťažením a deformačným tlakom potrubia vytváraným silným odporom, takže jeho použitie na rozťahovanie, zvyčajne vrátane liatinového ventilu a bronzového telesa hydraulického ventilu Pracovné podmienky.

Vzťahuje sa na pracovnú teplotu medzi -29 ~ 425 ° C medzi telesom vysokotlakového hydraulického ventilu. Ktoré 16Mn, 30Mn pre teplotu medzi -40 ~ 400 ℃, bežne používaný na nahradenie ASTM A105. Použiteľné médium na nasýtenú paru a prehriatu paru. Vysokovýkonný a nízkoteplotný olej, skvapalnený plyn, stlačený vzduch, voda, zemný plyn atď.